Sıkça Sorulan Sorular

Kiralama Süresi


En az bir gündür. Uzun kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

Fiyatlar

Fiyatlara yağlama, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dahildir. % 18 KDV (katma değer vergisi) dahildir. Yakıt kiralayana aittir. Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir.

Ödeme

Kiralama anında toplam kira bedeli tahsil edilir. En kısa kiralama 24 saat olup, gecikme halinde her ek saat için uygulanan ücretin 1/4 'ü alınır . Toplam 4 saati geçen gecikmeler ise tam gün olarak hesaplanır.

Fiyatlar


Araç kiralamalarında aracı ofisimizden teslim ediyoruz ekstradan araç teslimatımızda vardır.

Fiyatlara Neler Dahildir?

Kiralanan araçları sınırsız kilometre kullanabilirsiniz.Full kasko ,trafik sigortası dahildir,fiyatlara %18 kdv dahildir

Sigorta

Araçlarımız full kaskoludur fiyatlarımız kasko dahil fiyatlardır, 500 ytl ye kadar olan hasarlar, Lastik patlamaları, far, cam kırılmaları, stepne çalınmaları sigorta kapsamı dışındadır. Ancak sigortanın geçerli olabilmesi için en geç 48 saat içerisinde trafik kaza zaptı ve alkol raporunun Me-Ga Rent A Car Bürolarına ulaştırılması, kazada tamamen kusurlu olunmaması, kazanın uyuşturucu - alkol etkisi altında olmaması ve yasal hız sınırları içinde yapılmış olması gerekmektedir; aksi takdirde aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur. Sigorta fonunun ödenmemesi ve kiralanan aracın çalınması durumunda kiracı, araç 45 gün içinde bulunursa aracın bulunduğu tarihe kadar olan kira bedelini, araç bulunmazsa aracın o günkü 0 kilometre satış bedelini ödemekle sorumludur. Kiracı dışında aracı ikinci bir şahsın kullanabilmesi; ancak geçerli kimlik ve ehliyetin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Aksi takdirde sigorta geçersiz sayılır ve aracı kiralayan tüm hasardan sorumlu tutulur.

Trafik Cezaları

Trafik cezaları müşteriye aittir. Araçların trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kira süresine dahil edilir. Me-Ga Rent A Car zorunlu durumlarda önceden haber vermeksizin bu koşulları ve bilgileri, rezervasyonda belirtilen araç türünü değiştirebilir.

 

Havaalanında Araç Transferi

Rezervasyon bilgilerinizde belirtilen uçak inmeden bir saat öncesinden aracınız size hazır bir vaziyette havalimanında arkadaşlarımız tarafından karşılanarak aracınız size teslim edilir.

Teslim Etme

 Araç kiralamalarında aracı ofisimizden teslim ediyoruz ekstradan araç teslimatımızda vardır.

Ödeme Yolları

Türkiye'de geçerli tüm Avrupa para birimleri ve Amerikan doları ile ödeme yapılabilir.

 

Araç Arızaları

Seyahatlerinizde teknik problemlerle karşılaşmamanız için araçların periyodik bakımları zamanında ve eksiksiz olarak yapılmaktadır. Buna rağmen; bir arıza olduğunda bizi aramanız yeterlidir. Sorunu en kısa zamanda gidermek için deneyimli kendi bakım personellerimiz nerede olursanız olun size ulaşıp aracınızın arızasını giderecektir. Arıza süresinin uzaması halinde size aynı grup başka bir araç temin edilecektir.

Acil Durumlarda


Acil durumlar için 24 saat ulaşabileceğiniz numaralarımız +90 286 212 03 03  GSM: 0542 589 84 27 / 0535 472 87 92

 

Kaza Durumlarında

Araç hareket ettirilmeden, Me-Ga Rent a Car'a ulaşılmalıdır. Trafik ve alkol raporu ve kazaya karışan diger araçların trafik sigortalarının fotokopileri alınıp, Me-Ga Rent a Car ofisine haber verilmelidir.